Hoe medewerkers motiveren!
Hoe motiveren?
Deze keer vooronderstel ik, niet veronderstel ik, dat je tenminste weet hoe jezelf te motiveren, waarvoor je een ander motiveren wil om te doen.
Vele gaan ervan uit dat je anderen dient te motiveren vanuit haalbare gestelde doelen!
Dat je hen het vertrouwen dient te geven. Dat je hen complimenten dient te geven. Dat je hun kwaliteiten dient te erkennen. Dat je goed dient te communiceren. Dat je creativiteit dient te stimuleren. Dat je een goede werkomgeving dient te creëren. En dat je successen dient te vieren.
En dat wanneer hieraan voldoen is dat je medewerkers zich automatisch gaan motiveren om te doen wat ze dienen te doen?
Wat denk je zelf?
A wel, voor mij werkt dat veelal enkel voor deze dingen die ik anders ook had gedaan!
En wellicht doe ik ze nu nog net iets sneller tot gemakkelijker dan anders.
Echter in al te veel gevallen werkt wat ik zonet beschreef tot geheel niet!
Wellicht is dat haalbaar voor de ‘doorsnee’. Doch wat per definitie haalbaar is voor hen, is niet per definitie haalbaar voor een ‘Asperger’ zoals ik.
En vraag me af hoe het omgekeerde is?
Wat wij, ‘Aspergers’, allemaal niet als vanzelfsprekend aannemen wat de ‘doorsnee’ niet blijkt te kunnen. Huy?
Herkenbaar, in omgekeerde richting?
Wie bij ons een NLP opleiding volgt weet dat complimenten bij mij en vele ‘verschillen’ personen (zijn zij die eerder zien wat veranderd is, dan wat hetzelfde gebleven is’) snel als slijmen wordt ondervonden. Ze ons gerust gewoon wat onze werk of keerpunten zijn. Dat komt voor ‘overeenkomsten’ personen te direct gegeven, veelal als kritiek over.
Herkenbaar?
Stimuleer creativiteit!
Wanneer ik het nut onvoldoende inzie waarvoor een ander mij wil motiveren, stimuleren ze inderdaad mijn creativiteit, deze in het vinden van uitvluchten er niet voor te gaan.
En een goede werkomgeving!
Voor vele is dat een gezellige plek, al dan niet samen met anderen, met aangepaste muziek…
Voor mij is dit een omgeving aangepast aan de activiteit!
Soms geheel prikkelbare. Soms met prikkels bewust relevant uitgekozen in functie van de te berichten activiteit, zodat deze de werkzaamheden stimuleren zal. Sommige van onze werkplekken zijn om deze reden mobiel, en snel anders in te richten.
Aangaande haalbare welgevormde doelen, wil ik nog even kwijt dat deze deels maatwerk zijn!
In middels heb ik ontdekt dat wanneer je iemand vanuit zijn diepste basisverlangens, die in lijn zijn met zijn sterkste waarden, men het snelt in beweging komt.
En soms dien je iemand zijn sterkste waarden bij te sturen, zodat ze in lijn komen te staan met zijn diepste basisverlangens.
Deze wijze van intrinsiek motiveren, dien je aan te leren, je eigen te maken, te leren toepassen in jouw communicatie met jezelf, en met anderen…
En ook hierbij kunnen wij hen helpen, jij, de anderen, die anderen echte willen leren te motiveren.
Laat ons weten hoe we jou hierbij kunnen helpen!